„10 éves koromban kezdtem el gyűjteni a Sisivel kapcsolatos dolgokat, mivel a keresztszüleim Szombathelyen élnek az osztrák határ mellett. Így a legtöbb nyarat Bécsben töltöttem, illetve a keresztanyám is érdeklődött Sisi és az arisztokrácia világa iránt, így tőle kaptam az első Sisivel kapcsolatos tárgyaimat, újságjaimat. Később a Bécsben eltöltött egyetemi félévem alatt kerültem újra közelebbi kapcsolatba Sisivel, mivel a Hofburgban töltöttem a mindennapjaim az Osztrák Nemzeti Könyvtárban kutattam a Phd témámmal kapcsolatban. Itt sikerült az egyik legérdekesebb darabját megszerezni a gyűjteménynek, egy elvileg 19. századi másolat festményt egy a Hofburg mellett lévő kis antik dolgokat árusító üzletből. Némileg kétes lehet az eredete, mert amikor másnap a könyvtárból hazafelé újra elhaladtam az üzlet előtt volt egy ugyanilyen festmény a kirakatban. A koronázási emlékkönyvet is nagyon szeretem, mert a német nyelvű verziót egy régi általános iskolai osztálytársamtól kaptam.
A Raab-féle koronázási ruhás portrét pedig azért szeretem, mert ez az összes közül a kedvenc Sisi-képem, illetve ezt a ruhát alkotta meg kedves barátnőm Czédly Mónika. Mónikával egy esküvői kiállításon ismerkedtünk meg, ahová mi nem esküvői ruháért mentünk a kolléganőkkel a Debreceni Egyetemről, hanem hogy Mónikával felvegyük a kapcsolatot, hogy elhozza a Debreceni Egyetem, Egyetemi és Nemzeti Könyvtárának Ausztria Gyűjteményébe Sisi ruháinak másolatát. 2008-ban és 2010. október 12-én emlékeztünk meg egy-egy Sisi és Ferenc József kiállítással a Monarchiáról az Egyetemi Könyvtár Ausztria Gyűjteményében. Illetve Szögedi Gabriellával több olyan osztrák témájú programot szerveztünk az egyetemistáknak, amely a monarchia korához kapcsolódott.
A Sisivel kapcsolatos tevékenységemet a kisújszállási Móricz Zsigmond Református Kollégiumban is folytattam. Itt 2016 óta több kulturális rendezvényt szerveztem a diákoknak. 2018. decemberében egy Sisi-kiállítást szerveztünk Czédly Mónikával, ahol a móriczos diákok felvehették Erzsébet királyné ruhamásolatai, amely hatalmas élmény volt a diákoknak, illetve Mónika előadásában megismerhették egy kicsit közelebbről is a diákok Sisi világát.
Egy ideje elsősorban a brit királyi családdal, főleg Diana hercegnővel kapcsolatos dolgokat gyűjtök. A Sisis könyvgyűjteményemet a Debreceni Egyetem Ausztria Gyűjteményének és a Móricz Zsigmond Református Kollégium Könyvtárának ajándékoztam. Rengeteg eredeti dokumentumom van Diana esküvői programjától a Vilmos és Katalin esküvői tortájáig sok minden. A Brit Nagykövetséggel és Magyarország Londoni Nagykövetségével együttműködve 6 éve szervezünk az iskolában brit napot, ahol a brit királyi család történetén keresztül próbáljuk a brit kultúrát közelebb hozni a diákokhoz. 2017-ben pedig a kezdeményezésemre Diana hercegnőnek Örményes községben emlékpadot állítottunk, amelyet Iain Lindsay brit nagykövet úr avatott fel a Szabadság parkban. A településhez nem köthetőek híres személyek és a község vezetésével egyetértésben úgy gondoltuk, hogy egy olyan személy, mint Diana hercegnő, aki nagyon sokat tett az elesettekért, rászorulókért és főleg a gyerekekért talán megérdemel egy ilyen emlékhelyet. A padot Ronda A. West amerikai művész Diana portréja díszíti és az emlékműnek magyar és angol nyelvű oldala is van.
A 2017-es Diana kiállítás bevételét a hercegnő emlékére az örményes rászoruló gyerekek kapták meg, a 2022-es Diana kiállítás bevételét pedig a kisújszállási rászoruló diákok fogják megkapni. Engem leginkább ez vonz ebben a "királyi világban", hogy ha valaki már ilyen kivételes pozícióban van, akkor próbálja a rangját úgy használni, hogy azzal visszadjon valamit a rászorulóknak, elesetteknek.”
Kovács Beáta kedvenc tárgyait is bemutatjuk Az Én Sisim című új kiállításunkon, 2022. szeptember 10-től a Gödöllői Királyi Kastélyban.